SON DAKİKA

Bilecikli Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor

Bu haber 27 Temmuz 2020 - 17:12 'de eklendi ve 22 views kez görüntülendi.

Vali Bilal Şentürk ”Kadın Çiftçiler Tarımsal Yeniliklerle Buluşuyor” projesi kapsamında ‘rezene’ üretecek Bilecikli kadın çiftçileri kabul etti.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Eskişehir Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan ve 2020 yılı yatırım programına alınan ‘Bilecikli Kadınlar Rezene Üretiyor’ projesi kapsamında Bilecikli kadın çiftçiler Rezene bitkisi yetiştirecek.

Tarımsal yeniliklerin kadın çiftçilerle buluşturulmasının önemli olduğunu kaydeden Vali Şentürk, ”Amacımız, kentteki tarımsal üretime yenilik katmak ve kadın çiftçileri tarımsal yeniliklerle buluşturmak. Tıbbi aromatik bitkilerden ‘Rezene’nin üretimiyle bitki çeşitliliği bol olan Bilecik topraklarına yeni bir ürün daha eklenmiş olacak.” dedi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Necmettin Yoldaş da, Eskişehir Geçit Kuşağı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü işbirliğiyle hazırlanan projeyle merkeze bağlı Alpagut köyünde 26 kadın çiftçiye eğitim gerçekleştirildiğini anlattı.

Rezene bitkisi, merkeze bağlı Deresakarı, Çukurören ve Alpagut köylerinde kadın çiftçilerce alternatif bir ürün olarak üretilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz