SON DAKİKA

Kaymakam Şahin’den Koronavirüs Uyarısı

Bu haber 15 Eylül 2020 - 12:53 'de eklendi ve 1 views kez görüntülendi.

Gölpazarı Kaymakamlığı tarafından, Covid -19 tedbirleri kapsamında maske ve mesafe konusunda denetimlerin hızlandırıldığı bildirildi.

Gölpazarı Kaymakamı Efecan Şahin, yaptığı açıklamada, Bilecik’in, Sakarya, Eskişehir ve Bursa, İstanbul gibi virüsün yoğun olduğu bölgelere yakın olduğunu belirterek, ”Buralarda yaşayan bir çok Gölpazarı’lı insan var. Tedbirlere yeteri kadar uyulmamasını gerekçe olarak gösterebiliriz. Tabi bu İlçenin de dışarı ile bağlantıları kuvvetli. Özellikle büyük şehirlerden düğün vesilesi ile gelenler oluyor, biraz da tedbirlere uyulmadığı zaman bu rehavetle maalesef virüs bulaşabiliyor. Bunun olmaması için devletimizin bizlere talimat ettiği hususlarda hassas davranmaya çalışıyoruz. Özellikle maske ve mesafe denetimlerimizi sıklaştırmaya çalışıyoruz. Bu konuda İçişleri Bakanlığı’mızın da göndermiş olduğu genel ile İlçe Umumi Hıfzıssıhha kararlarımızı aldık. Özellikle kamu personelimizin maske ve mesafe kurallarına çok dikkat ediyoruz, daha dikkatli olmaları yönünde kamuda çalışanlarımızı uyarıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Şahin, Gölpazarı’nda da tedbirler konusunda daha da iyi hale geldiklerini vurgulayarak, “Vatandaşlarımız da yavaş yavaş riayet etmeye başladı. Her zaman ve her yerde denetim yapabiliyoruz, gece ve gündüzde denetimlerimizi yapabiliyoruz, aile denetimi de yapabiliyoruz. Bu konuda kapasitemizi geliştirdik, kurumlar arası koordinasyonunu kenetlendirdik, her şey yolunda ancak vatandaşlarımız birbirleri ile maske, mesafe konularına dikkat etmeliler temizlik ve hijyen konusunda uymaları gerekiyor.” ifade etti.

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz