SON DAKİKA

Gölpazarı, Hemşehrisi Bakan Dönmez’i Bağrına Bastı

Bu haber 15 Eylül 2020 - 13:10 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Bakan Dönmez, Gölpazarı’nda Yoğun ve Coşkulu Bir Kalabalık Tarafından Karşılandı

Bakan Dönmez: ”İnşallah Gölpazarı’nda Ulaşılmadık Tek Bir Kişi, Çalınmadık Tek Bir Kapı Kalmayacak”

Hemşehrimiz Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, memleketi Bilecik’in Gölpazarı ilçesinde sevgi gösterileriyle karşılandı.

 

Karadeniz’de Sakarya Gaz Sahası keşfinin ardından Bilecik’in ve tüm Türkiye’nin gururu haline gelen hemşehrimiz Bakan Fatih Dönmez, ilçe girişinden itibaren yoğun ve coşkulu kalabalık tarafından karşılandı. Hemşehrileri Bakan Dönmez’i adeta bağrına bastı.

 

Bakan Dönmez, Söğüt ilçesinde düzenlenen 739. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenliklerinin ardından memleketi Gölpazarı’nda ilk olarak TEİAŞ 6. Bölge Müdürlüğü Gölpazarı Trafo Merkezi Kumanda Binasının açılışına katıldı. Beraberindekilerle binayı gezen Bakan Dönmez, yetkililerden bilgi aldı.

 

Bakan Dönmez, ilçe merkezinde Gölpazarı Kültür Sarayı Temel Atma Töreninde yaptığı konuşmada, Söğüt Ertuğrul Gaziyi Anma ve Yörük Şenlikleri’nin 739. yıl dönümü vesilesiyle hemşehrileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, ”Ertuğrul Gazi’nin mirası aradan yıllar geçse de hala canlı, hala dipdiri. Bugün vesilesiyle buna bir kere daha şahit olmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Söğüt’te atılan tohumlar aradan 7 asır geçmesine rağmen hala uzandığı coğrafyalara güven ve huzur götürüyor. Merhum Akif’in dediği gibi bastığımız yerler bir toprak parçası değil, onun çok daha ötesinde Osmanlı güneşinin doğduğu yerdir. Hamd olsun o güneş hala ilk günkü gibi bütün parlaklığıyla yeryüzünü selamlıyor.

 

Ertuğrul Gazi’nin torunları olarak yeniden dünya sahnesine çıktık. Bundan sonra da Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde bu sahnede başrolü oynamaya devam edeceğiz. Bugün çevremizde yaşananlara baktığımızda gördüğümüz şey birilerinin pusulasının hala eskiyi gösterdiğidir. Bizi yırtıp attığımız haritalarla, içi boş tehditlerle, modası geçmiş ayak oyunlarıyla durdurmaya çalışanlara rahmetli Aliya İzzetbegoviç’in bir hatırasıyla karşılık vermek istiyorum.

 

Saraybosna ağır bombardıman altındayken, Aliya, Başçarşı’da büyük bir vakurla yürür. O sırada çevresine sürekli bombalar düşer ama Aliya istifini hiç bozmadan yürümeye devam eder. Bir kadın, sığındığı binanın önünden Aliya’ya seslenir: “Bombalar böyle düşerken sen istifini bozmadan yürümeye nasıl devam ediyorsun?” Aliya İzzetbegoviç, kadına doğru gülümseyip şöyle cevap verir: ”Bu, üzerinde çokça düşünülmüş, uzun bir yürüyüştür.”

 

Hedefe yönelen bir oku kim geri döndürebilir? Ya da çıktığı yolda zafere bilenmiş yürekleri kimler yenilgiye uğratabilir. Bizler de inandık, güvendik ve Allah’ın izniyle bu kutlu yürüyüş er ya da geç hedefine ulaşacak.” görüşlerini aktardı.

 

”Gölpazarı’nı her ziyaret ettiğimde, ilçemizin bir öncekinden daha ileri bir noktada olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor.” ifadelerini kullanan hemşehrimiz Bakan Dönmez, şöyle konuştu:

 

”Gölpazarı, AK Belediyeciliğin yüz akı işler yapmaya, bizleri de her zaman gururlandırmaya devam ediyor. Siyaset, hizmet yarışı ve gönül işidir. “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” anlayışıyla belediyecilikte referans işlere imza atan Belediye Başkanımız Hayri Süer’in işlerini gururla izliyoruz. Yaptığı işi gönülden yapan, herkesi kucaklayan, hiçbir ayrım yapmadan bütün vatandaşlarımıza aynı hizmeti götürmek için gecesini gündüzüne katıyor. Bizler de Gölpazarımız için, Gölpazarı’nın daha iyi yerlere gelmesi için Hayri kardeşimizi her zaman desteklemeye devam edeceğiz.

 

Bugün de inşallah Kültür Sarayımızın temel atma törenini ve yapımı tamamlanan tesislerimizin açılışlarını gerçekleştireceğiz. Kültür Sarayımızın içerisinde inşallah nikâh salonu, sanatsal eğitim faaliyetlerinin yapılacağı derslikler ve kütüphanemiz olacak. Kültür Sarayı’nın özellikle gençlerimizin yeni adresi olacağından eminim.

 

Vatandaşlarımızın hayatına dokunacak, onların hayatlarını kolaylaştıracak her hizmet karşılığında bizlere hayır dua etmeleri, “Allah razı olsun” demeleri bizler için büyük bir iftihar vesilesidir. Bugün sizlerle güzel bir haberi daha paylaşmak istiyorum. Bakanlığımıza bağlı TEİAŞ eliyle Gölpazarı Transformatör Merkezi’ni devreye aldık. Yaklaşık 30 milyon liralık bir yatırımla hayata geçirdiğimiz Transformatör Merkezimiz hem Gölpazarı hem de çevre il ve ilçeler için alternatif besleme kaynağı olacak. İnşallah hep birlikte, el ele Gölpazarı’mızı daha nice hizmetlerle taçlandıracağız. Vatandaşlarımıza en iyisini sunmak, yaşam kalitesini artırmak ve her bir insanımıza dokunmak boynumuzun borcudur. Bütün gayretimiz vatandaşlarımızın her daim devletimizin varlığını ve gücünü yanlarında hissetmeleridir.

 

GÖLPAZARI’NDA ÇALINMADIK TEK KAPI KALMAYACAK

 

Bu yola milletimizle beraber çıktık. Her türlü zorlukta milletimizin desteğini hep yanımızda hissettik. Elde ettiğimiz bütün başarılar milletimizin eseridir. Gölpazarı’nda bu kadar güzel işler yapılırken belli başlılarına değinmeden geçmek olmaz. Bu yıl ilk defa Gölpazarını TOKİ ile buluşturacağız. Vatandaşlarımızın kira öder gibi ev sahibi olmalarının yolunu açıyoruz. 15 Ekim’de inşallah ihalesi gerçekleştirilecek. 200 kişilik aş evimizi hizmete aldık. Sosyal yardım alan vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacının giderilmesi için belediyemiz diğer mülki idarelerle birlikte çalışmalarını yürütüyor. İnşallah Gölpazarı’nda ulaşılmadık tek bir kişi, çalınmadık tek bir kapı kalmayacak.

 

Gölpazarı yeni yapılan yolları, parkları, yenilenen meydanları, stadyumu, restore edilen tarihi mekânları, elektrik, doğal gaz ve kanalizasyon gibi alt yapı ve üst yapı yatırımlarıyla bambaşka bir çehreye bürünüyor. Hayri Başkanımıza bir teşekkür de göstermiş olduğu vefadan dolayı etmek istiyorum. İlçemizde hayata geçen yeni yatırımların çoğuna şehitlerimizin isimlerini verdi. İnşallah şehitlerimizin isimleri, aziz hatıraları ilanihaye Gölpazarı’mızın en güzel yerlerinde yaşayacak. Bu duyarlılığından dolayı başkanımızı bir kez daha tebrik ediyorum.

 

Tevazu, samimiyet ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Memleket işi gönül işidir. İnşallah birlik ve beraberlik içerisinde ilçemize hizmet sunmaya, Gölpazarı’nı geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Kültür Sarayı’mızın Gölpazarlı hemşehrilerimize hayırlar getirmesini dileyerek hep birlikte temelini atacağız birazdan. İnşallah en kısa sürede yeni açılışlarla, müjdeli haberlerle sizlerle yeniden bir araya gelmeyi Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Allah’a emanet olun.”

 

Konuşmaların ardından temel atma töreni gerçekleştirildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz