SON DAKİKA

Başkan Bakkalcıoğlu; “Muhtarlarımız Çok Kıymetli, Çok Değerli”

Bu haber 20 Ekim 2020 - 16:35 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

Bozüyük Belediye Başkanı Talat Bakkalcıoğlu, muhtarların kendileri için çok değerli olduğunu söyledi.

Muhtarlar Günü programı ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda fiziki mesafe ve maske kuralına uygun olarak tebrikler kabul edildi. Burada konuşan ilçe Kaymakamı Hasan Yaman “Muhtarlarımız bizim en yakın çalışma arkadaşlarımız. Aynı zamanda vatandaşlarımızın müracaatlarını, dileklerini, şikayetleri ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarına intikali noktasında en önemli köprümüz” diyerek tüm muhtarların Muhtarlar Günü’nü kutladı. Konuşmasında son günlerde korona virüs vakalarının sayısındaki artışlara da dikkat çeken Kaymakam Yaman “Sağlık çalışanları hakikaten canla başla mücadele ediyorlar. Dolayısıyla bir temaslının gözden kaçması bile oldukça vaka sayısını arttırabiliyor” diyerek muhtarlardan filyasyon ekiplerine yardımcı olmalarını istedi.

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu da muhtarların tek bir günde anılmasının yeterli olmadığını belirterek “Demokrasinin beşiği yerel yönetimler, yerel yönetimlerin eşiği de başlangıcı da muhtarlarımız. Halkın oylarıyla seçtiği her ihtiyacı olduğunda hemen ulaşacağı kişi muhtarlarımız. O nedenle muhtarlarımız çok kıymetli, çok değerli. İlçemizde 10 mahalle muhtarının yanı sıra toplam 58 muhtarımız var. Hepiniz bizim için aynı kıymettesiniz. Muhtarlar Günü’nüzü yürekten kutluyorum” dedi.

Son olarak konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Terle’de Muhtarlar Derneği Başkanı olarak muhtarlar adına törene katılan herkese teşekkür etti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından bayan muhtarlara ve Muhtarlar Derneği Başkanı Terle’ye çiçek hediye edilirken Belediye Başkanı Bakkalcıoğlu tüm muhtarlara plaket takdiminde bulunarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u hediye etti. 19 Ekim Muhtarlar Günü programı Bozüyük Belediyesi tarafından Sultan Abdülhamid Han Parkı’nda düzenlenen yemeğin ardından sona erdi.

Törenlere İlçe Kaymakamı Hasan Yaman, Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Koparan, Belediye Başkan Yardımcılarımız, İl Genel Meclis Üyeleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz