2 TIR MALZEME İZMİR’E GÖNDERİLDİ

Bilecik’te merkez ve ilçelerde, İzmir’deki depremzedeler için toplanan yardım malzemeleri, tırlar ile yola çıktı.

Tüm Türkiye’de başlatılan “İzmir için tek yürek” adlı yardım kampanyasına Bilecikli kurum ve vatandaşlar yoğun destek verdi. Gıda malzemesi, battaniye ve yorgan yüklü 2 tır, İzmir’e uğurlandı.

Valilik bahçesinde tırları uğurlayan Vali Bilal Şentürk, Türkiye’nin maalesef bir afetler ülkesi olduğuna dikkati çekti.

Bunu bazen sel bazen deprem bazen de böyle virüs şeklinde karşımıza çıkabildiğinin altını çizen Vali Şentürk, ”Hem virüsle mücadelede gösterdiği hassasiyet hem de İzmir’in uğradığı büyük depremden müteberrit ortaya çıkacak ihtiyaçların karşılanmasında da Bilecikli hayır severlerimiz hassasiyetlerini gösterdiler bizim .ok bir kampanyaya dönüştürmeden doğallığıyla vatandaşlarımızın hayırseverlerin kendi istekleriyle bize ulaştırmış oldukları yaklaşık 2 tır malzememizi bugün buradan İzmir’e yolcu ediyoruz bu nokta da hem şoförler odamızın hem esnaf odamızın ticaret odamızın ilçelerde kaymakamlıklarımızın ciddi katkıları oldu hayırseverlerimizin fırıncılarımızın hakeza fırıncılarda bayatlamayan ekmek koydular onları da gönderiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Vali Şentürk, yardımseverlere teşekkür ederek, şöyle devam etti:

”Bu afetler bizim birlik ve beraberliğimizi en iyi sergilediğimiz dönemler oluyor birbirimizi kalpten sevdiğimizi samimi olduğumuzun göstergesi oluyor. Elazığ’da deprem olduğunda Bilecikli yine seferber olmuştu, İdlib’e yine seferber olmuştu. Tekrar İzmir’de ki felaket deprem nedeniyle de yine seferberlik havası oluştu ve bu şekilde organize olan organize edilerek temin edilen yardım malzememizi bugün İzmir’e yolcu ediyoruz.

Allah yollarını açık etsin Allah bir daha bu tür afetler yaşatmasın bize ama biz biliyoruz ki zor zamanda biz hemen kenetlenebiliyoruz. Millet olarak bizim en üstün en güçlü tarafımız bu devletiyle milletiyle bütün sivil toplum örgütleriyle el birliği içerisinde sorunlarımızın üstesinden geliyoruz. Onun için birbirimizi gerçekten sevelim bu sevginin bir tezauru bu vurguyu da yapmak durumundayım. Bir taraftan deprem afetleri yaşıyoruz ama bu pandemi mücadelesi de yine bir afettir bu noktada da hassasiyetin en üst seviyeye çıkarması gerektiğini bir kere daha bu vesileyle vurgulamak istiyoruz. Depremin yaralarını biz millet olarak çok tabi kolay sarabiliyoruz, işte böyle kenetleniyoruz. Depremde vefat edenlere biz Allah’tan rahmet diliyoruz, yakınlarına baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. O yaraları bu millet sarar geçmişte sardı bundan sonra da saracaktır. Bu vesileyle tekrar hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz yardım tırlarımızın yolu açık olsun, inşallah kazasız belasız bir şekilde ihtiyaç duyan vatandaşlarımıza tez zamanda ulaştırmayı niyet ediyoruz.”

YORUM ALANI

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz