SON DAKİKA

Emlak, Çevre Temizlik ve İlan Reklam Vergilerinde Son Gün 30 Kasım

Bu haber 07 Kasım 2020 - 21:39 'de eklendi ve 30 views kez görüntülendi.

Bozüyük’te Emlak Vergisi ve 2020 yılına ait Çevre Temizlik, İlan ve Reklam Vergisi 2. taksit ödeme süresinin, 30 Kasım’da sona ereceği belirtilerek mükellefler uyarıldı.

Bozüyük Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Yılda iki dönem olarak taksitlendirilen Emlak Vergisi ve iş yerlerine ait Çevre Temizlik Vergisi ile İlan ve Reklam Vergilerinin 2020 yılına ilişkin ikinci taksit ödeme süresinin Kasım ayı sonu itibariyle sona ereceği belirtilerek mükelleflerin cezalı duruma düşmemeleri için ödemelerini zamanında yapmaları çağrısında bulunuldu. Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri ayrıca mükelleflere kolaylık sağlamak amacıyla hafta sonları da çalışacaklarını, 28 Kasım Cumartesi ve 29 Kasım Pazar günü Tahsilat Servisinin açık olacağını, vergi mükellefi vatandaşların bu günlerde de rahatlıkla vergilerini ödeyebileceklerini belirttiler.
Emlak, Çevre Temizlik ve İlan ve Reklam Vergilerini zamanında ve düzenli olarak ödeyen vatandaşlara da teşekkür eden Belediye yetkilileri ayrıca ödeme yapacağı miktarı bilmeyen vatandaşların emlak vergisi borçlarını (0228) 314 67 00 dahili 149 ve 150 numaralı telefonlardan öğrenebileceklerini, Bozüyük dışından vergi ödemek için ise 228134 nolu posta çeki hesabına ve www.bozuyuk.bel.tr internet sitesinden para ödeyebileceklerini belirttiler.
Bozüyüklü vatandaşlar vergi, su yüklemeleri ve diğer ödemelerinde kolaylık sağlamak amacıyla bu ödemelerini belediye veznelerinden ve Bozüyük Şehirlerarası Otobüs Terminali gişelerinde haftanın her günü nakit yada kredi kartı ile saat 08:00’den 23:00’e kadar, Salı ve Cumartesi günleri kapalı pazarda bulunan vezneden ve Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Şeker Bank, Garanti Bankası, TEB Bankası ve İş Bankası’na yapabilirler.

Bozüyük Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
Bozüyük Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı yeni normal dönem kurallarına uygun maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak yapıldı.
Belediye Metristepe Kültür Merkezi çok amaçlı salonunda yapılan toplantıda Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu Başkanlığında 6 gündem maddesi görüşüldü. Toplantıda ilk olarak İzmir depreminde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Başkan Bakkalcıoğlu yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralılara da şifa diledi.
Ardından gündemin ilk 5 maddesinde yer alan 2021 Yılı Performans Programının görüşülmesi, 2021 Yılı Belediye Gelirleri tarifesinin görüşülmesi, 2021 Yılı Belediye Gider Bütçesinin görüşülmesi, 2021 Yılı Belediye Gelir Bütçesinin görüşülmesi ve 2021 Yılı Bütçe Kararnamesinin görüşülmesi konuları oy birliği ile Belediye Plan ve Bütçe Komisyonuna sevk edildi. Toplantının 6. gündem maddesinde yer alan Belediye İmar Komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi konusunda 2018 yılında kabul edilen ancak askı süresinde yapılan itirazların ardından iptal hükmü verilen ve 10 madde altında toplanan kararlar yapılan oylamaların ardından oy birliği ile eski haline getirildi.
Bozüyük Belediyesi’nin Kasım ayı meclis toplantısının 2. Birleşimi ise 23 Kasım 2020 Pazartesi günü yapılacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz