SON DAKİKA

SIFIR VAKALI OSMANELİ’YE VİRÜS GERİ DÖNDÜ

Bu haber 22 Şubat 2021 - 8:18 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Ocak ayı sonunda sıfıra düşen Osmaneli’de vaka sayısı 13’e çıktı.

Belediye Başkanı Münür Şahin, Kovid-19 ile ilgili yaptığı açıklamada Osmaneli halkını uyardı;

Başkan Şahin, “Covid-19 ile mücadelede Osmaneli halkı olarak büyük emek veriyoruz. Etkin tedbirler sonrası Ocak ayı sonundan şubat ayının 8.günü dahil covid-19’u ilçemizde sıfırlamıştık.Sağlık Bakanlığının tedbirlerine topyekün uyduğumuzda Osmaneli’de covid-19’u sıfıra indirebileceğimizi ispatlamıştık.

9 Şubattan itibaren ilçemize gelen bir ziyaretçinin pozitif olması ile başlayan süreç şubat 18 tarihi itibariyle 13 kişinin pozitif olmasına kadar yükseldi.Alınan tedbirlerle inşallah yakın bir süre içinde covid-19’u ilçemizde yine sıfırlayacağız.

Bu bir haftalık süreç bize yine ders oldu.Bu işin asla şakası yok.Bilecik olarak sıfırladığımız covid-19 da Türkiye genelinde çok hızlı bir yükselişe geçmemiz basına da yansıdı.Önlemlere harfiyen uyarak tekrar vaka sayısını sıfıra indirmemiz gerekiyor.Yaptık yine bunu yaparız, yeterki gevşemeyelim.

Mart ayından itibaren Cumhurbaşkanımız illere göre tedbirlerin yumuşatılmaya başlanacağını müjdeledi.Bizlere düşen görev, mart başına kadar vaka sayılarını sıfırlayarak her alanda hızla normalleşmeye dönmeye başlamak olmalı.Yoksa çoğu ilde işyerleri açılırken bizde yine kapalı olabilir.Halkımızın buna göre 10-15 gün içinde çok dikkatli olması ve sağlık bakanlığının tedbirlerine harfiyen uyması Osmaneli için çok yararlı olacak.”ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz