SON DAKİKA

BUĞDAY TARLALARINDA İNCELEME

Bu haber 28 Temmuz 2021 - 13:04 'de eklendi ve 2 views kez görüntülendi.

Bilecik Tarım ve Orman Müdürü Necmettin Yoldaş, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Hatice Derya Akasu ile birlikte, Buğday Hasadı Yapılan Tarlaları Ziyaret Ederek Yerinde İncelemelerde Bulundu.

Müdür Yoldaş, üreticilerle görüşerek biçilen tarlaları ve ürünleri yerinde inceleyerek, Hasat ve Verim hakkında onlardan bilgi alarak bir süre sohbet etti.

Yapılan inceleme ve görüşmelerde Müdür Yoldaş, şunları söyledi;

“İlimizde 120-1450 m rakım arasında buğday üretimi yapılmaktadır. Bölgesel olarak değişmesine rağmen ortalama verimin 365-750 kg/da aralığında olduğu gözlemlenmiştir.

Ayrıca İlimizde bu sene Buğday Demonstrasyonları yaptık ve önümüzdeki günlerde Tarla Günleri düzenleyerek hasatlarını gerçekleştireceğiz. Bu sonuçlara göre üreticilerimizin doğru ve yeni çeşitleri tercih etmesinde yardımcı olacağız.”

İl Müdürlüğü ekiplerince Biçerdöver Kontrollerini aksatılmadan gerçekleştirildiğini söyleyen Yoldaş, üreticilerin herhangi bir olumsuzlukta veya sorunda İl Müdürlüğüne bildirmelerini kapılarını her zaman onlara açık olduğunu belirterek, ”Çiftçilerimizin ürünlerinin bol, kazançlarının bereketli olmasını diler, ofisin açılmasında katkısı olan herkese çiftçimiz adına teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz