SON DAKİKA

OSMANELİ’DE ÖĞRETİM DÖNEMİ BOYUNCA ÖĞRENCİLER ÜCRETSİZ TAŞINACAK

Bu haber 18 Eylül 2021 - 9:11 'de eklendi ve 3 views kez görüntülendi.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, 2021-2022 eğitim dönemi ile ilgili ilçede yapılacak ve yapılması planlanan projeleri açıkladı. İlçede eğitim öğretim döneminde öğrenciler ücretsiz taşınacak.

”Osmaneli Belediyesi olarak yeni eğitim dönemimizde tüm öğrencilerimize ücretsiz servis hizmeti veriyoruz ve eğitim hizmetlerinin yerine getirilmesi için her desteği sağlıyoruz.” ifadesini kullanan Başkan Şahin, şunları aktardı:

”Osmaneli İlçemizde 2021-2022 Eğitim döneminde okul öncesi anaokulları ve Beşevler İlk-Orta Okulu,Yeşilçimen İlköğretim okulu, Çerkeşli ilköğretim okulları dahil toplam 3,500 öğrenci var. Osmaneli’de son altı yıl içinde 6 büyük Milli Eğitim yatırımı oldu.Bunlar sırasıyla; 1-Balaban İlköğretim Okulu,2-Şehit Osman Er İmam Hatip Ortaokul-Lisesi,3-Nilüfer Hatun Anadolu Mesleki Teknik Lisesi,4-Kız Öğrenci Yurdu,5-Halk Eğitim Binası(Okul olarak kullanılabilecek büyüklükte,6-Anadolu Lisesi Öğrenci Yurdu Güçlendirmesi.

Bu dönemde 2000 yılı ve öncesi yapılmış olan ancak deprem yönetmeliğine uygun olmadıkları için öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin sağlığı için bazı okullarımız için yıkım kararı alındı.Cumhuriyet Ortaokulu,Çok Programlı Lise,Osmaneli İlköğretim Okulu.Bu okullarımız hızla yıkıldı.

Eski Ticaret Lisesi Binası ve Atatürk Orta Okulu için güçlendirme kararı verildi.Eski Ticaret Lisesi ve ÇPL birleştirilerek yeni hizmete giren Nilüfer Hatun Anadolu Mesleki Teknik Lisesi adı altında öğrenime devam edecekler.Atatürk Orta Okulunun güçlendirmesi için kaynak özel idareye geldi, güçlendirme projeleri milli eğitimce çizilerek çevre şehircilik il müdürlüğüne ihaleye çıkılmak üzere dosyası hazırlanıyor.İnşallah güçlendirme bu öğrenim döneminde ihale edilerek tamamlanacak.

Osmaneli İlköğretim Okulu projesi çizildi, dosya ihaleye hazır hale getirilmeye çalışılıyor.Bu okulumuza da yakında ihaleye çıkılarak inşaatına başlanılacak.Görüldüğü gibi tüm süreçler takip edilerek kısa sürede güçlendirmeler ve yeni okul tamamlanmış olacak. Atatürk Ortaokulu güçlendirilip, yeni Osmaneli İlkokulu inşaatı tamamlandığında Osmaneli’de uzun yıllar eğitim yatırımına ihtiyaç olmayacak.

Osmaneli’de 2021-2022 döneminde Eğitim yapılan okullar;

1-Osmaneli İlköğretim Okulu (Halk Eğitim Merkezinde)

2-Balaban İlköğretim Okulu

3-Cumhuriyet Ortaokulu (Eski Osmangazi Okulu artık Cumhuriyet Ortaokulu olarak kullanılacak)

4-Atatürk Ortaokulu(Güçlendirme tamamlanıncaya kadar Balaban İlköğretim Okulunda boş sınıflarda eğitim yapacak)

5-Şehit Osman Er Anadolu İmam Hatip Ortaokulu

6-Şehit Osman Er Anadolu İmam Hatip Lisesi

7-Nilüfer Hatun Anadolu Mesleki Teknik Lisesi

8-Osmaneli Anadolu Lisesi

9-Osmaneli Anaokulu

10-Beşevler İlköğretim Okulu

11-Beşevler Ortaokulu

12-Çerkeşli İlköğretim Okulu

13-Yeşilçimen İlköğretim Okulu

Bunların dışında Osmaneli Belediyesince yapılmakta olan 200 öğrencilik anaokulu ve kreş, yine Milli Eğitim Bakanlığımızca Osmaneli’de yapımı ihale aşamasında olan Ana Okul ilçemiz eğitime destek olacak.

Osmaneli’nin her konusunda olduğu gibi eğitim konusunda da Kaymakamımız,Milli Eğitim Müdürümüz,Öğrencilerimiz, Öğretmenlerimiz ve velilerimizle iş birliği içinde hareket ederek eğitimin kalitesini artırmaya çalışıyoruz.Tekli öğretimde 810 öğrenci kapasitesi olan Balaban İlköğretim Okulunda sabahçı ve öğlenci olarak 1.620 öğrenci eğitim alabilecek.Balaban Okulumuzda şu an Balaban ilköğretim ve Atatürk orta okul olarak 1091 öğrenci eğitim görüyor.Okula giriş ve çıkışlar, teneffüsler öğrencilerin az yoğunlukta olması gözetilerek planlanmış durumda.

Görüldüğü gibi her ne kadar ilçemizde 2000 yılından önce inşa edilmiş okulların çoğu yıkılmış ve bazılarının güçlendirilmesi söz konusu olsa da geçici olarak yaşanan sorunlar dışında problem bulunmamaktadır.Okulların bu kadar aradan sonra tekrar açılmış olmasının doğurduğu geçici sorunlar anında çözülmektedir.Karşılıklı hoşgörü ve iyi niyetle çözülemeyecek konu bulunmamaktadır.

Bu açıklamalar sonrası tekrar 2021-2022 eğitim döneminin hayırlı olmasını diliyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz