SON DAKİKA

BOZÜYÜK TSO TOBB ODA BORSA AKREDİTASYON SİSTEMİ

Bu haber 21 Ekim 2021 - 13:51 'de eklendi ve 6 views kez görüntülendi.

Bozüyük TSO TOBB Oda Borsa Akreditasyon Sistemi Belge Yenileme Tetkiki, Oda hizmet binasında TOBB adına Türk Loydu Denetçisi Gökhan Göksu gözetiminde tamamlandı.

Tetkik başlangıcında açılış toplantısına katılan Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent, şu değerlendirmelerde bulundu:

”Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası 1994 yılında kuruldu İlçemiz bir Sanayi şehri yaklaşık 40 yıllık bir Sanayi geçmişimiz var..,

Sanayi şehri olarak ilk yıllarda Seramik İmalatçıları olarak ön plana çıktık fakat devamında sektörel çeşitliliğimiz arttı..,

Detayları gün içerisinde de zamanı geldikçe paylaşılacağı gibi bir Organize Sanayi Bölgemiz var yine Organize Sanayi Bölgemizden bağımsız bir Sanayi alanımız var.

Odamız 9 meslek grubundan oluşuyor.  Bu meslek grubunun temsilcilerinden oluşan 22 kişilik bir meclisimiz ve 7 kişilik bir yönetim kurulumuz.., 5 kişilik bir kadromuz var. Odamızın sevk ve idaresini bu ekibimiz ile yapıyoruz.

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilk kalite çalışmalarına 2009 yılında TS ISO 9001 belgesi alarak başladık. Bu belgenin başlangıcı ile birlikte hemen devamında 2012 yılında 85. sırada Türkiye Odalar Borsalar Birliği Akredite Odalar arasına katıldık.

Başlangıçta çok da mütevazi şartlarda bir çalışma alanımız vardı şu an gördüğünüz gibi çok daha rahat ve geniş bir mekana sahip olma fırsatına kavuştuk.. Hizmet binamızda ki kalite ve hizmet imkanlarımızla birlikte kalite anlayışımız da değişti. Bu anlamda Akreditasyon Sistemi ve Kalite Yönetim Sistemleri bize çok şey kattı..,

Maalesef son 2 yıl dünyanın yaşadığı Pandemi problemini bizde aynı şiddetle yaşadık.., Az önce söylediğim gibi biz bir Sanayi şehriyiz. Bu anlamda insan hareketliliği bizde  daha mütevazi yerleşim birimlerine göre çok daha fazla oluyor.

Buna rağmen ilk zamanlarda yaşanan sıkıntılara rağmen çok şükür sanayi kuruluşlarımızda hiçbir şekilde üretime ara verilmedi…Hatta son zamanlarda söyleyebiliriz ki üretimlerimiz artmaya kapasitelerimiz yükselmeye dış satışlarımız ve yeni pazarlarımız gelişmeye başladı.,

Tabii bu sırada şehir merkezinde hizmet veren özellikle yemek., Tekstil  ve hizmet sektörüne bağlı işletmelerimiz tabii ki çok olumsuz etkilendiler..

Bizler de bu süreci en az zararla atlatmak için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik. Tabii ki bu süreçte takdir edersiniz toplu programlar ziyaretler ve etkinliklerimiz maalesef çok kısıtlı kaldı.

Bu anlamda stratejik planımızın son 2 yılını çok daha verimli geçirmek adına aldığımız kararlarımız var inşallah bunları uygulayabiliriz.., Bölgesel sorunlar adına öncelikli olarak uzun süredir takip ettiğimiz Lojistik Merkez Projemizin bir an önce tamamlanması ana gündem maddelerimiz arasında yer alıyor.., yine nitelikli iş gücü yetiştirilmesi yönündeki çalışmalarımız, BORSAB Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi su ihtiyacının kalıcı olarak çözüme kavuşturulması gibi ana başlıklarımızı aralıksız takip ediyoruz..,

İyi bir tetkik olmasını temenni ederim.., Odamıza üyelerimize ve  bölgemize değer katacak.., faydalı sonuçlar getirmesini dilerim tekrar hoşgeldiniz emeğiniz için şimdiden teşekkür ederim.”

Tetkik sırasında başarılı bir çalışma gerçekleştirildiği, iyi uygulamalar, performans, iyileştirilmesi gereken alanlar detayları ile incelendi. Önümüzdeki günlerde TOBB Akreditasyon Kurulu Raporu Odaya iletilecek.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz