SON DAKİKA

YANGIN VE GERİ DÖNÜŞÜM SEMİNERİ YENİ MAHALLE’DE YAPILDI

Bu haber 03 Ocak 2022 - 12:19 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Bozüyük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü işbirliği ile ev hanımlarına yönelik olarak düzenlenen yangın ve geri dönüşüm semineri Yeni Mahalle sakinlerine yönelik olarak Yeni Mahalle Konağı’nda yapıldı.

Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Fındık’ın da katıldığı programda ilk olarak evde yangınla karşılaşma ihtimalleri olan ev hanımlarına yangın anında yapılması gerekenler anlatılarak mutfak yangınları, baca yangınları, elektrik yangınları ve yangın söndürme cihazı kullanımı hakkında bilgiler verildi. Ardından hanımlara atık çöp miktarını azaltmak ve kaynakların tükenmesini önlemek, kaynakların lüzumsuz kullanımının önüne geçebilmek amacıyla çok önemli olan geri dönüşüm hakkında önemli bilgiler verilerek geri dönüştürülebilen ve dönüştürülemeyen atıklar, ambalaj atıkları ve bitkisel atık yağların geri dönüşümü anlatıldı.

Programının sonunda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Fındık, salonda bulunanlara Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun selamlarını ve yeni yıl kutlama mesajını ileterek, “Yangın hepimizin dikkat etmesi gereken çok önemli bir husus, özellikle ev hanımlarımızın bu hassas konularda mutlaka bilgilendirmeleri gerekiyor. Ev yangınlarının genellikle elektrik tesisatı hataları ve mutfakta çıkan yangınlar olduğunu görüyoruz. Bu noktada bilinçli olmak çok önemli. Ayrıca hepinizin yeni yılını kutluyor, ekonomik zorlukların azaldığı, hak ve adaletin öne çıktığı sağlıklı ve mutlu bir yıl diliyorum.” dedi ve konuşmasının ardından katılımcılara sıvı yağ, deterjan ve mutfak önlüğü seti hediye etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz