SON DAKİKA

BOZÜYÜK’TE SÖMESTR DOLU DOLU GEÇİYOR

Bu haber 04 Ocak 2022 - 12:01 'de eklendi ve 8 views kez görüntülendi.

Bozüyük Belediye Tiyatro Ekibi sömestr tatilinde çeşitli atölye çalışmalarıyla 5-15 yaş arası çocuklarla buluşuyor. Bu kapsamda Yaratıcı Drama, Kukla Yapım ve Oynatım, Geri Dönüşümden Oyuncak Yapımı, Bera Abla Masal Anlatıyor ve Çılgın Profesör ile Deney atölyeleri sevgili çocuk ve gençlerimizle buluşacak.  Sömestr atölyeleri için kayıtlar Bozüyük Belediyesi Sanatevi’nde alınacak. Bireyler seçtikleri atölyede yaş gruplarına göre ayrılacak ve tüm atölye çalışmaları uygulamalı olacak yapılacak.

Yaratıcı Drama Atölyelerinde; katılımcılar empati, liderlik, özgüven gibi soyut kavramları eğlenceli oyunlar oynayarak keşfedecekler. Kukla Yapım ve Oynatım Atölyelerinde; katılımcılar Astronot Kukla yapmayı öğrenecekler ve kendi yaptıkları kuklaları uygulamalı olarak gizemli bir uzay yolculuğunda oynatma fırsatı yakalayacaklar. Geri Dönüşüm Malzemelerinden Oyuncak Yapım Atölyelerinde katılımcılar evde, okulda, dışarıda kullanıldıktan sonra geri dönüşüme atılan malzemelerle nasıl oyuncak yapılacağını öğrenirken bir yandan daha temiz bir dünya algısını da sahiplenmiş olacaklar.

Çılgın Profesörle Deney Atölyelerinde, çocuklar fiziğin ve kimyanın gücünü deneylerle keşfedecekler. Bera Abla Masal Anlatıyor Atölyesi ise Bozüyük Belediye Tv sosyal medya hesaplarından uzun zamandır Bozüyük’ün çocukları ile buluşan Bera Abla, bu atölyede interaktif masal anlatacak. Atölye, bu masalı her zaman arkadaşlarımıza hatırlatacak bir uygulama ile son bulacak.

Sömestr atölyeleri ile faaliyete geçen Bozüyük Belediyesi Sanatevi, dönem dönem düzenleyeceği sanatsal ve kültürel etkinliklerle Bozüyüklü misafirlerini ağırlamaya devam edecektir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz