SON DAKİKA

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Bu haber 24 Haziran 2019 - 13:44 'de eklendi ve 49 views kez görüntülendi.

T.C.

BOZÜYÜK

İCRA DAİRESİ

2016/3366 ESAS

 

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Bilecik İl, Bozüyük İlçe, – Ada, 168 Parsel, AŞAĞIARMUTLU Mahalle/Köy, Zeliha deresi Mevkii, Taşınmaz parsel Bozüyük istikametinden Bilecik İstikametine giden karayolunun 5. km sinde, Baharözü mevkiine sapan yoldan 2,5 km sonra erişilen konumdadır. Parsel üzerinde tapu kayıtlarında gösterilen yapılar ve yapıların kalıntıları mevcut değildir. Taşınmaz tapu kayıtlarında Aşağıarmutlu köyüne kayıtlı olsa da ulaşımı köy içinden olmayıp, Bozüyük-Bilecik karayolu ve bu yoldan dönülen baharözü mevkii yolundan olup Bozüyük ilçe merkezine ulaşım ancak özel oto ile yapılmaktadır. Taşınmazın şuanda tapu kaydında cinsi tarla olarak geçmektedir. Bozüyük belediyesi imar durumu yazısı ekinde imar durum krokisi incelenmiş, bu krokiye göre taşınmaz Bozüyük Belediyesince imar planı içine alınmış, kısmen imar planı içinde kalmış ancak parselasyonu yapılmamış, kalan kısmı imar dışında olduğu anlaşılmıştır. Taşınmaz parsel doğudan batıya doğru orta eğimli topoğrafik yapıya, geometrik şekli bozuk, toprak derinliği az, hafif taşlı ve arazi yoluna cephesi olan, devlet sulaması olmayan 4. sınıf kuru tarım arazidir. Çevre tel çit: Parselin çevresinde yaklaşık 250-300 m uzunluğunda, yüksekliği yaklaşık 1,60 m olan 2,0-2,5 m aralıklı ahşap direkler arası 4 sıra dikenli tel çit bulunmaktadır.

Adresi                          : Aşağıarmutlu Köyü Zeliha Deresi Mevkii 168 Parsel Sayılı Tarla Vasfında Taşınmaz. Bozüyük / BİLECİK

Yüzölçümü                  : 4.700 m2

Arsa Payı                     : tam

İmar Durumu             : Var , İnşaat tarzı kısmen imar planı sınırı dışında, kısmen de imar planı sınırı içinde kalmaktadır. imar planı içinde kalan kısmı, imar planında, park alanı, kanal alanı ve imar yolunda kalmaktadır.

Kıymeti                        : 64.100,00 TL

KDV Oranı                 : %8(Kdv oranı güncel oran olup, satışın kesinleşmesi halinde herhangi bir değişiklik olması halinde o dönemki kdv oranı alınacaktır.)

Kaydındaki Şerhler    : başkaca haciz yoktur.

  1. Satış Günü : 08/08/2019 günü 10:00 – 10:05 arası
  2. Satış Günü : 05/09/2019 günü 10:00 – 10:05 arası

Satış Yeri                      : Mezat Salonu – Adalet Sarayı Toplantı Salonu BOZÜYÜK / BİLECİK

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3366 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/06/2019

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.