SON DAKİKA

T.C. BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ 2019/628 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Bu haber 25 Şubat 2020 - 10:13 'de eklendi ve 29 views kez görüntülendi.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Taşınmaz Bilecik ili Bozüyük ilçesi 4 Eylül Mah. 875 Sk 2/2 posta adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede genellikle 4-8 katlı konut amaçlı binalar bulunmaktadır. Taşınmaz Yeni Mahalle 423 ada 30 parselde bulunan taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, ayrık ikiz nizam, 5 kat konut yapı adasında kaldığı belirtilmiştir. bağımsız bölüm 423 ada 30 parselde 2906,00m2 alanlı arsa üzerinde betonarma karkas yapı cinsinde, ayrık nizam, 3 blok olarak inşa edilmiştir. Bina bodrum kat+zemin kat+2 normal kattan ibaratter. Binanın bodrum katında, kapalı otopark, sığınak, kiler alanları ve bina girişi, zemin katında 1,2,3,4 nolu meskenler, 1. normal katında 5,6,7,8 nolu meskenler 2. normal katında 9,10, 11, 12 nolu meskenler olmak üzere toplam 12 adet bağımsız bölümden ibarettir. 1/36 arsa paylı, zemin kat 2 bağımsız bölüm numaralı mesken, kuzey ve batı cephelidir. Taşınmaz yaklaşık 105m2 kullanım alanlı olduğu tespit edilmiştir. Bodrum katta ve kuzey cephede yer alan bina giriş kapısına göre sağ konumdadır. Mesken 3 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc, hol ve 2 balkon bölümdür.

Kıymeti                        : 150.000,00 TL KDV Oranı          : %1

Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir.

  1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 10:30 – 10:35 arası
  2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:30 – 10:35 arası

Satış Yeri                      : Mezat Salonu – Adalet Sarayı Toplantı Salonu BOZÜYÜK / BİLECİK

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/628 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/02/2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz