SON DAKİKA

T.C. BOZÜYÜK İCRA DAİRESİ 2019/65 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Bu haber 04 Mart 2020 - 13:18 'de eklendi ve 65 views kez görüntülendi.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Bilecik ili Pazaryeri ilçesi Çarşı Mah. İmaret mevkii 391 ada 77 parsel 96,28m2 yüzölçümüne sahip kargir iki katlı bina olarak gözükmektedir. Taşınmaz üzerinde 96m2 oturma alanına sahip 2 kattan oluşan yığma yapı bulunmaktadır. 1. katı ile beraber toplam 196m2 inşaat alınana sihap yapının zemin katı ekmek fırın dükkanı ve imalathane olarak 1. katı ise daire olarak kullanılmaktadır.Dükkanın cadde ve sokak kısmına bakan bölümü satış, arka kısmı ise fırın ve hamur hazırlama bölümleri olarak düzenlenmiştir. Zemin kat zemin ve duvarları seramik kaplı tavanlar ise asma tavanlıdır. zemin kat brüt olarak 96,00m2 alana sahiptir. Yapının 1. katı ise 4 adet oda, mutfak ve salondan oluşan bir giriş, banyo, wc kısımlarından oluşmaktadır. Kapılar ahşap, pencereler plastik doğrama, mutfakta tezgah altı ve üstü dolapları, duvar ve tavanlar ince sıva üzeri plastik boyalı, zemin ise ahşap kaplamadan imal edilmiştir. 1. kat ön cephedeki 50cm çıkmadan dolayı 100m2 brüt alana sahiptir. Pazaryeri belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün 01.03.2019 tarih ve 167 sayılı yazısında taşınmazın imar planında 4 kat bitişik nizam ticaret+konut alanına isabet ettiği belirtilmektedir. Bina 21-30 yıl arası A-lll yapı sınıfındadır.

Kıymeti                        : 163.388,00 TL KDV Oranı          : %18

Kaydındaki Şerhler    : Başkaca hacizler ve ipotek kaydı bulunmaktadır.

  1. Satış Günü : 28/04/2020 günü 14:30 – 14:35 arası
  2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 14:30 – 14:35 arası

Satış Yeri                      : Pazaryeri Belediyesi Mezat Salonu – Belediye Başkanlığı Binası 1.Kat PAZARYERİ / BİLECİK

———————————————————————————————————————–

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/65 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/02/2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz